Vybrané exponáty

Co u nás uvidíte

Muzeum Bible v Jablunkově Vám bude průběžně přibližovat některé své exponáty. K vybraným exponátům zveřejníme pár zajímavostí nebo životních příběhů. Přijeďte nás navštívit do nejvýchodnějšího města České republiky.

Doporučujeme:

Muzeum Bible v Jablunkově

Ekumenická Bible ze Zlína

8. července
2020

Pro nás velmi cenný exponát ekumenické Bible, který naleznete v Muzeu Bible v Jablunkově. Bible patřila jedné věřící ze Zlína. Sestra byla původně nevěřící, pracovala jako učitelka. Díky své těžké nemoci, při které ji lékaři nedávali mnoho nadějí, se dostala ke studiu Bible. Začala studovat a díky tomu poznala Pána Ježíše. Je úžasné, jak byla tado Bible používána a jak mohla své majitelce posloužit.

Jak je na tom Vaše Bible? Pošlete nám fotky Vaší Bible...

Zajímavost

Víte, že Český ekumenický překlad Bible začal vznikat již za 2. světové války, přesněji jeho myšlenka naddenominačního překladu Bible. Samotný překlad byl zahájen v roce 1961. První část, která byla zveřejněna až v roce 1970 byla kniha Genesis. Celá Bible byla dokončena až v roce 1979, tedy celých 18 let od počátku překladu. Dnes je Ekumenická Bible jedna z nejpoužívanějších v mnoha církevních denominacích i mezi nevěřícími...