Hosté z Jížního Súdánu

Hosté z Jížního Súdánu

Muzeum Bible v Jablunkově přivítalo další zajímavé hosty. Na konci května zavítal do Jablunkova arcibiskup Episkopální církve z Jížního Súdánu společně se svojí ženou. Bernard Oringa Balmoi je arcibiskupem Episkopální církve v Toritu v Jížním Súdánu. V květnu 2018 zavítali také do České republiky.

Arcibiskup Bernard Oringa Balmoi se svou ženou Susan

Jižní Súdán je nejmladším státem světa  (založen 2011), který si po dlouhé a krvavé válce vybojoval nezávislost na muslimském severu. Má pozoruhodnou historii křesťanských probuzení. Po dvou letech svobody se v r. 2013 nešťastně propadl do vnitřních politicko-kmenových sporů a v nyní je v rozvratu, postižen hladomorem a masovou emigrací. Místní církev apeluje za mír a pomáhá všem bez rozdílu.

Hosté navštívili třináct míst v Čechách na Moravě i ve Slezsku: kázali ve sborech, měli přednášky a besedy, zúčastnili se konference CB, pastorálky KS a řady jednání. Děkovali českým křesťanům za potravinovou pomoc, která dle jejich slov zachránila mnoho životů a přinesla lidem naději. (Křesťané z ČR dále pomáhají místní církvi s péčí o sirotky, provozem zdravotního střediska, školy a s holistickou misií. Ve výhledu je založení biblické školy).

Návštěvu organizoval Spolek pro Jižní Súdán, na pomoci se podílí Krmte hladové, Diakonie CB a mnoho sborů i jednotlivců. 

Fotogalerie

Výběr jazyka

Otevírací doba a vstupné

Dospělí: 60,- Kč
Děti (do 10 let): zdarma
Děti (10-15 let), senioři, ZTP: 40,- Kč
Rodinné (2 dospělí, 3 děti): 140,- Kč
Vstupné pro skupiny: více >>>

Nabídka modliteb

Žádost o modlitby

Rádi Vám pomůžeme ve Vaší nelehké situaci, budeme se za Vás modlit!
Napište nám, co Vás trápí >>>

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 2.271 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál