Proč Světové Muzeum a Knihovna Bible

Myšlenka na "důstojné místo" prezentující a přibližující Bibli, i její poselství, vznikala postupně, především díky realizaci unikátní putovní výstavy BIBLE VČERA, DNES a ZÍTRA, která postupně navštěvuje celou Českou a Slovenskou republiku. Výstava zahájila svou pouť v dubnu 2009 a od té doby navštívila desítky měst a obcí. Celá sbírka se neustále rozšiřovala (a stále rozšiřuje) a proto bylo nutné řešit její budoucnost.

Od Pána Boha (který je hlavním autorem celého projektu) přišla myšlenka na vytvoření stálé expozice přibližující Bibli a její poselství. Díky této expozici je tak postupně možné zpřístupnit různé exponáty a mnohé další zajímavosti mnoha návštěvníkům z celého světa.

Uvědomujeme si hodnotu této sbírky, ale především Bible a jejího poselství. Lidé mají stále zájem o pravé křesťanské (biblické) hodnoty. Také to byl důvod, proč se začalo hledat vhodné místo pro založení Muzea Bible. To se nakonec podařilo nalézt v nejvýchodnějším městě České republiky, v budově Starého kláštera v Jablunkově...

Bible si zaslouží důstojné místo

Bible je téma, které je rozsáhlé a především její obsah mnoha lidem pomáhá. Bible výrazně ovlivnila naší historii, proto si jistě zaslouží mít důstojné místo, které přibližuje její vznik, historii a současnost. Věříme, že s Boží pomocí a pomocí mnoha partnerů a dobrovolníků se tak postupně daří vytvářet důstojné zázemí Bible, křesťanské literatury, zajímavých projektů a především pravých duchovních hodnot.

Základem projektu Světového Muzea a Knihovny Bible je rozsáhlá sbírka a také dlouhodobé zkušenosti. S projektem máme dlouhodobé plány a cíle. Jsme rádi, že se do projektu postupně zapojují dobrovolníci z celého světa. Zapojit se může skoro každý!

Zavřeno - 30.9.- 12.10. 2018
Stavební úpravy