Proč Světové Muzeum a Knihovna Bible?

Myšlenka na "důstojné místo" prezentující a přibližující Bibli, i její poselství, vznikala postupně, především díky realizaci unikátní putovní výstavy BIBLE VČERA, DNES a ZÍTRA, která postupně navštěvuje celou Českou a Slovenskou republiku. Výstava zahájila svou pouť v dubnu 2009 a od té doby navštívila desítky měst a obcí.

Uvědomujeme si hodnotu této sbírky, ale především Bible a jejího poselství. Lidé mají o pravé křesťanské (biblické) hodnoty stále zájem, zejména ti moudří :-).

Bible si zaslouží důstojné místo

Bible je téma, které je rozsáhlé a především její obsah mnoha lidem "velmi pomáhá". Bible výrazně ovlivnila naší historii, proto si jistě zaslouží mít důstojné místo, které přiblíží její vznik, historii a současnost. Věříme, že s Boží pomocí se tak podaří vytvořit důstojné zázemí Bible, křesťanské literatury a pravých duchovních hodnot.

Základem projektu Světového Muzea a Knihovny Bible je rozsáhlá sbírka. S projektem máme dlouhodobé plány a cíle. Jsme rádi, že se do projektu postupně zapojují dobrovolníci z celého světa.

Muzeum Bible znovu otevřeno: více >>>