Novinky muzea Bible

Zajímavé exponáty v Muzeu Bible

8. července
2020

Muzeum Bible v Jablunkově Vám nově bude průběžně přibližovat některé své exponáty. K vybraným exponátům zveřejníme pár zajímavostí nebo životních příběhů. Věříme, že tak daleko lépe poznáte některé skvosty, které při návštěvě Muzea Bible v Jablunkově budete moci shlédnout...

Ježíš a odpuštění

5. března
2020

Přijměte pozvání na třetí ročník cyklu předvelikonočního rozjímání na téma Ježíš Kristus a odpuštění, který také letos proběhne každé úterý ve Světovém Muzeu a Knihovně Bible v Jablunkově. Cyklus začíná již toto úterý, 10. března 2020 od 17 hodin.

Benefiční koncert v jablunkovském muzeu Bible

11. listopadu
2019

V neděli 24. listopadu 2019 se nevšední prostory Světového muzea a knihovny Bible v Jablunkově na chvíli stanou koncertním sálem. V 16 hodin zde totiž vystoupí křesťanská skupina Qartet z Vojkovic, která se formou benefičního koncertu rozhodla přispět na dobrou věc.

Loutnová hudba v proměnách staletí

29. října
2019

Přijměte pozvání na jedinečné hudební vystoupení Jindřicha Macka s názvem "Loutnová hudba v proměnách staletí". Můžete se těšit na hudební projekt, který přináší klid, harmonii a prostor k zamyšlení. Koncert se uskuteční v úterý 29. října 2019 od 17 hodin v Muzeu Bible v Jablunkově, vstupné dobrovolné.

Dny umění nevidomých - Jazzová setkání

6. září
2019

Festival Dny umění nevidomých na Moravě je víceoborový festival zrakově postižených profesionálních umělců a souborů, jejichž součástí jsou nevidomí a slabozrací členové. Koná se každoročně již od roku 1995 ve vybraných městech především střední a severní Moravy a Slezska.

Stopy folklóru v barokní hudbě

13. června
2019

Vydejte se na letní putování starou dobrou Anglií i Rakouskem-Uherskem. Svěží barokní hudba okořeněná lidově znějícími melodiemi i zemitými tanečními rytmy zazní v nevšední interpretaci plné improvizace a primášských manýr.

Bible očima dětí - hledáme exponáty

11. listopadu
2019

Muzeum Bible v Jablunkově připravuje novou expozici zaměřenou na děti. Hledáme jakékoliv materiály, které přibližují biblické příběhy dětem a mladým lidem. Budeme také rádi za výrobky dětí na témata související s Biblí a křesťanstvím. Pomozte nám připravit tuto jedinečnou expozici :-).

Koncert pro Muzeum Bible

2019

Přijměte pozvání na koncert křesťanské folkové Skupiny S.R.O. z Frýdlantu nad Ostravicí. Koncert proběhne v rámci předvelikonočního cyklu rozjímání na téma Ježíš Kristus pro náš život, který i v letošním roce probíhá každé předvelikonoční úterý ve Světovém Muzeu a Knihovně Bible v Jablunkově.

Ježíš Kristus pro náš život

26. března
2019

Přijměte pozvání na druhý ročník cyklu předvelikonočního rozjímání na téma Ježíš Kristus pro náš život, který i letos proběhne každé úterý ve Světovém Muzeu a Knihovně Bible v Jablunkově.